گریه بر سیدالشهدا ، تمام گناهان را محو و نابود می سازد ؟

گریه بر سیدالشهدا ، تمام گناهان را محو و نابود می سازد ؟

 

از ریِِِِّان بن شبیب روایت شده است که گفت:

در یکی از روز ها ،  که اولین روز از ماه محرم بود به خدمت امام رضا (ع)  مشرف شدم پس در آن روز امام رضا(ع) از من پرسید : ای پسر شبیب ، آیا شما امروز روزه هستی ؟

من عرض کردم : نه

سپس ان حضرت فرمودند : " بدرستی که امروز همان روزی است که زکریای پیغمبر به سوی خدای عزوجل دعا کرد و درخواست نمود که پروردگارا از روی لطف خود به من یک ذریه و فرزندی پاک و طاهر عطا بفرما که فقط تو شنونده و بر آورنده دعاها و حاجات هستی ." سپس خداوند دعای زکریا را اجابت کرد و به فرشتگان امر کرد تا آنها به حضرت زکریا در همان حالتی که در محراب به نماز ایستاده بود ندا دادند که :ای زکریا خدای متعال تو را به ولادت یحیی مژده و بشارت می دهد پس هرکس که در اولین روز از ماه محرم روزه بگیرد و از خدای متعال چیزی بخواهد همانا خداوند متعال دعای او را مستجاب خواهد کرد همان طوریکه دعای حضرت زکریا(ع) را مستجاب کرد.

سپس امام رضا(ع) فرمودند: ای پسر شبیب ، به درستی که محرم همان ماهی است که حتی کسانی که در گذشته و در قبل از اسلام زندگی میکردند نیز به خاطر احترامی که به این ماه می گذاشتند ، ظلم و قتل و کشتار را در این ماه به کلی ممنوع و حرام می دانستند . اما این قوم و امت نه بنابر روش و سیره اجدادشان به احترام و حرمت این ماه توجه و اعتنایی کردند و نه به شان و حرمت پیغمبرشان توجه و اعتنایی کردند.

وبدون هیچ گونه ملاحظه و تردیدی فرزند و ذریّه پیغمبرشان را در این ماه کشتند و اهل حرمش را به اسارت گرفتندو مال و اموالش را به غارت بردند که خداوند هیچگاه از گناهان آنها را تا ابد نیامرزد.

ای پسر شبیب ،  هرگاه در حالتی بودی که به  علت امر و موضوعی گریه ات گرفت است پس این اشک های خودت را فقط برای حسین بن علی بن ابیطالب(ع) بریز.

برای آن عزیزی که او را به درستی که همانند گوسفندی سر بریدند و همراه با او هیجده مرد از اهل بیتش را نیز به شهادت رساندند.آن کشته شدگان و مردانی که بر روی همه زمین شبیه و مانندی نداشتند.

این اشکها را برای آن عزیزی بریز که به خاطر کشته شدن و قتلش همه آسمانها و زمین به گریه افتادند و چهار هزار فرشته و ملک برای نصرت و یاری کردن به او به سوی زمین شتافتند اما او را مقتول و جان باخته یافتند. پس آن فرشتگان پریشان و غبار آلود بر سر قبر و تربت حسین(ع) تا قیام و ظهور قائم آل محمد(عج) در همان جا خواهند ماند و از انصار و یاورانش خواهند شد و شعارشان نیز این است که :

" یالثارات الحسین "

ای پسر شبیب بدان که پدرم پدرش و او از جدش روایت کرده است که زمانی که جدم حسین کشته شد  از آسمان خون و خاکی سرخ رنگ شروع به باریدن کرد.

ای پسر شبیب هرگاه برای حسین (ع) به گریه افتادی بدان که به محض اینکه اشک های تو بر گونه هایت سرازیر شود ، همه گناهانت چه کوچک و چه بزرگ و چه کم و چه زیاد همه را خداوند ببخشاید و بیامرزد.

ای پسر شبیب ،  اگر دوست داری  و  می خواهی که همراه با پیغمبر خدا (ص) در بناها و ساختمانهای بهشتی ساکن شوی پس بر قاتلهای  حسین (ع) لعنت بفرست.

 ای پسر شبیب اگر دوست داری و می خواهی که ثوابی را که شهیدان و کشته شده های با حسین(ع) برده اند را تو نیز داشته باشی پس هرگاه و هر زمان که به یاد حسین(ع) افتادی بگو:

 

" یالَیتََنی کُنتُ مَعَهُم فَاَفُوزُ فُوزَأ عَظیما "

(( ای کاش من هم با آنها بودم و به آن فوز عظیم رسیده بودم. ))

 

ای پسر شبیب اگر دوست داری و می خواهی که با ما اهل بیت(ع) در مقامات و درجه های بالای جنان باشی و سیر کنی پس به خاطر سرور و شادیهای ما شاد و مسرور باش و همراه با اندوه و ناراحتی های ما محزون و ناراحت باش ؛ و بر تو باد که در دوستی و ولایت ما ثابت قدم و راسخ باشی زیرا که اگر کسی سنگی را نیز دوست داشته باشد همانا خداوند او را در روز قیامت با همان سنگ محشور خواهد کرد.

                                                     بحارالانوار – ج44  -ص 285 و 286

/ 1 نظر / 31 بازدید
meysam

درود عزيزم به وب زيبات سر زدم ممنون ميشم به وب ما هم سر بزني [گل]